Tommee Tippee Дезенирано Шише 260 мл (1 шише во пакување со цуцла 0+ м)

380д. Previous Next

Tommee Tippee Дезенирано Шише 260 мл (1 шише во пакување со цуцла 0+ м)
Цена:380 ден
*Со Шишињата Closer to nature префрлањето од доење на хранење со шише го прават полесно од било кога досега.
*Tommee Tippee заедно со експерти од областа на доењето дизајнираа уникатна цуцла која благодарение на својата форма го олеснува хранењето, ја имитира природната флексибилност,истегнувањето и движењето наградите на мајката за време на доењето.
*Меката силиконска цуцла го поттикнува природниот инстикт за хранење со што му овозможува удобно и опуштено хранење.
*Антиколик- Силиконскиот вентил го намалува ризикот бебето да голта воздух а со тоа ги намалува грчевите.
*9/10 мајки се согласни дека ова шише е најслично со природното доење.
*Формата на шишето е ергономска и овозможува комфор и лесна употреба.
*Без БПА