Bottle set anticolic Tommee Tippee blue

(0 Oценка од корисници)

Sold by:
Бебе Супермаркет

Цена:
1.990,00 ден. /1

Количина:

Вкупна Цена:

Достава:
За нарачки над 1800 ден. доставата е бесплатна.За нарачки под 1800 ден. доставата е 150 ден View details
Плаќање:

Share:
Sold By
Bebe Supermarket
(0 Oценка од корисници)

Tommee Tippee антиколик сет за новороденчe
Цена:1990 ден
2х150 мл шише
2х260 мл шише
1х четка за миење шишиња и цуцли
1 х цуцла лажливки 0+ м.

*Со Шишињата Closer to nature префрлањето од доење на хранење со шише го прават полесно од било кога досега.

*Tommee Tippee заедно со експерти од областа на доењето дизајнираа уникатна цуцла која благодарение на својата форма го олеснува хранењето, ја имитира природната флексибилност,истегнувањето и движењето наградите на мајката за време на доењето.

*Меката силиконска цуцла го поттикнува природниот инстикт за хранење со што му овозможува удобно и опуштено хранење.

*Антиколик- Силиконскиот вентил го намалува ризикот бебето да голта воздух а со тоа ги намалува грчевите.

*9/10 мајки се согласни дека ова шише е најслично со природното доење.

*Формата на шишето е ергономска и овозможува комфор и лесна употреба.

*Без БПА

There have been no reviews for this product yet.