Модуларен систем Brevi Presto 3 in 1 mint

(0 Oценка од корисници)

Sold by:
Бебе Супермаркет

Цена:
36.900,00 ден. /1
Цена со Попуст:
28.900,00 ден. /1

Количина:

Вкупна Цена:

Достава:
За нарачки над 1000 ден. доставата е бесплатна.За нарачки под 1000 ден. доставата е 150 ден View details
Плаќање:

Share:
Sold By
Bebe Supermarket
(0 Oценка од корисници)

Количка Brevi Presto ТРИО (Количка,Транспортер,Корпа)

Содржи: зимска прекривка и кабаница за дожд. Количката Brevi Presto ви овозможува да се движите лесно и брзо. Алуминиумскиот рам е лесен (6,9 кг), минималистички стил и ефективен дизајн кој воедно овозможува лесно управување и удобност за вашето дете. Практична количка со систем за брзо склопување. Седиштето е реверзибилно, широко 58 см и овозможува движење во тесен простор и гужва, лесен пристап во лифт или автобус. Оваа количка нуди можност да се комбинира со лесна корпа за бебе или Smart транспортер седиште за во автомобил 0+. Количка: *Реверзибилно седиште- детето ќе ужива во возењето и ќе има можност да ги гледа своите родители. 3 Позиции на прилагодување на наслонот. *Висина на седиштето – овозможува да се користи количката како столче за хранење бидејки совршено се вклопува и одговара на висина на маса. Воедно високото седиште на количката овозможува детето да седи повисоко од штетните гасови од автомобилите. *Задни тркала кои може да се вадат- идеални за возење по различни терени. Идеални за урбани прошетки но и за прошетки на нерамен терен благодарение на предните тркала кои се ротирачки. *Кочници со амортизери – му овозможува удобност на детето. *Голема настрешница која се одвојува со патент. *Наслонот за нозете може да се прилагоди во 5 позиции. *Цврсти гуми со одлична отпорност на абење. Транспортер-Седиште за во автомобил 0+ Седиштето за во автомобил е во согласност со ECE R44/04 стандардите за превоз на деца до 13 кг (Група 0+) има ергономско седиште со пернички во различна дебелина и настрешница која се прилагодува. *Возраст: до 14 месеци (13 кг) *Може да се постави на задно седиште во возилото прицврстено обратно од правецот на возење или на предно седиште без воздушни перничиња. *Лесно одкопчување и закопчување на седиштето. *3 позиции на рачката за носење, овозможува поголема стабилност кога седиштето е поставено на база. *Штитник од сонце/ветер- вклучен со производот. *Меко перниче граничник за новороденче. *Лесно поставување со безбедносните каиши од возилото. *Ергономска рачка, може да се прилагоди со една рака и практично за носење.

There have been no reviews for this product yet.