Седиште за во автомобил GP sport Brevi grey

(0 Oценка од корисници)

Sold by:
Бебе Супермаркет

Цена:
6.250,00 ден. /1
Цена со Попуст:
4.680,00 ден. /1

Количина:

Вкупна Цена:

Достава:
За нарачки над 1800 ден. доставата е бесплатна.За нарачки под 1800 ден. доставата е 150 ден View details
Плаќање:

Share:
Седиште за во автомобил BREVI GP SPORT
GP Sport е седиште (група 0 + / 1) погодно од раѓање (група 0+ 0-13 кг) до 4 годишна возраст и (група 1 од 9 до 18 кг). Седиштето е во согласност со ECE R44 / 04.

GP Sport седиштето е погодно од раѓање: иновативна “влошка за новороденче” е дизајнирана за да обезбеди правилна положба на телото на грбот на бебето.
Идеално е за поголеми деца: големото анатомско седиште и удобната лежечка положба ќе му овозможи на детето да седи удобно на долгите патувања.

БЕЗБЕДНОСТ
Поставените штитници за глава обезбедува дополнителна удобност и поддршка за бебето
Длабоко поставени страници за странична заштита.
Бебзбедносен појас со 5 точни на безбедност кој се прилагодува со еден потег.

УДОБНОСТ
Многу мек тапацир со големи внатрешни димензии за дополнителен комфор кој ќе му овозможи на детето да може да седи подолго време во седиштето за време на патувањето.
Меки влошки на градите и стомакот влошки, прилагодување на височината: 2 позиции и 5 позиции на наслонот кои лесно се прилагодуваат.

Лесно за користење
држачите за каишитеовозможуваат лесно земање и поставување на вашето дете во седиштето.
Вашето дете е безбедно благодарение на уредот за заклучување на појасот
Навлаката се вади лесно и може да се пере рачно на 30 ° C

There have been no reviews for this product yet.