Carrier BREVI Rocky

(0 Oценка од корисници)

Sold by:
Бебе Супермаркет

Цена:
9.900,00 ден. /1
Цена со Попуст:
7.400,00 ден. /1

Количина:

Вкупна Цена:

Достава:
За нарачки над 1800 ден. доставата е бесплатна.За нарачки под 1800 ден. доставата е 150 ден View details
Плаќање:

Share:
Sold By
Bebe Supermarket
(0 Oценка од корисници)

Ранец за бебе Brevi Rocky 6m+

Италијанскиот алпинистички клуб го избра ранецот Brevi Rocky за еден од надобрите производи за пешачење со бебиња до 15 кг. Brevi се приклучи на проектот CAI UNICEF “ да им помогнеме на младите да ја искачат иднината“. Препорачано за деца од 6м+ до 15 кг. Brevi Rocky е ултра лесен и практичен, специјално дизајниран за родители кои сакаат да пешачат заедно се своите деца. *Во согласност со EN 1329-01 стандарди. *Лесна алуминиумска рамка со потпорна база. *Практични џебови од страна и позади за се што ви е потребно за вашето дете. *Специјална издржлива ткаенина која се пере на 30˚С. *Широка настрешница за сонце која е прилагодлива по висина и лесно се одстранува. *Прекривка за дожд. *ЗА РОДИТЕЛИ: -Задна заштита со ергономски материјал кој дозволува циркулација на воздух и штити од потење. -Прилагодливи појаси за рамената и половината со меки перничиња кои ви овозможуваат рамномерно распоредување на тежината на детето. -Флуоросцентни ленти за видливост и безбедност. *ЗА БЕБЕТО: -Сигурносни појаси поставени со меки перничиња во делот на рамената и кај токите со 4 прилагодливи позиции на висината на бебето за поголема стабилност и удобност. -Меки, поставени отвори за нозете. -Седиште со сигурносни појаси за детето. Димензии: 85х26х37 см. Тежина: 2,1 кг.

There have been no reviews for this product yet.