Projector penguin Bebes

(0 Oценка од корисници)

Sold by:
Бебе Супермаркет

Цена:
1.150,00 ден. /1

Количина:

Вкупна Цена:

Достава:
За нарачки над 1000 ден. доставата е бесплатна.За нарачки под 1000 ден. доставата е 150 ден View details
Плаќање:

Share:
Sold By
Bebe Supermarket
(0 Oценка од корисници)

Прожектор Пингвин

Овој прожектор ќе му биде најдоброто другарче на вашето бебе од првите денови.
Има смирувачки ефект и е многу пријатен на допир, а со своите природни бои ќе се вклопи идеално во секој ентериер.
Оваа играчка има прекрасна аура полна со мултиколоритни ѕвезди кои ќе му помогнат на детето да заспие.
Смирува и успива со многуте приспивни мелодии.
Детето ќе воспостави контакт со играчката на повеќе нивоа, ќе го развива видот, слухот и допирот. Прожекторот истовремено може да послужи и како лампа за читање со својата нежна светлина, може да биде играчка за гушкање и музичка кутија со многу мелодии за успивање.
Атрактивниот изглед на ежето со своите топли тонови и светли бои ќе го запознае детето со мирниот сон и ќе му даде чувство на спокој.
Лесно се одржува, се вади механизмот од внатрешноста за да го исперете мекиот дел.
Ја развива фантазијата и го стимулира менталниот развој
Лесно се одржува
Дава чувство на спокој
Може да се гушка, да свети и да биде музичка кутија
Изработена од безбедни материјали
Димензии : 17 x 22 x 12 cm

There have been no reviews for this product yet.

Related products