Belize 3 in1 Modular System Graphite Bebe Stars

(0 Oценка од корисници)

Sold by:
Бебе Супермаркет

Цена:
37.700,00 ден. /1
Цена со Попуст:
31.900,00 ден. /1

Количина:

Вкупна Цена:

Достава:
За нарачки над 1800 ден. доставата е бесплатна.За нарачки под 1800 ден. доставата е 150 ден View details
Плаќање:

Share:
Sold By
Bebe Supermarket
(0 Oценка од корисници)

BELIZE 3 во 1 модуларен систем Bebe Stars
37700 ден.

КОЛИЧКА:Овој модуларен систем 3 во 1 е погоден за деца од 0 до 22 кг. Се издвојува по својот квалитет, уникатност и модерен дизајн. Во согласност со EN 1888.

Содржи:

 • Модерен, анатомски дизајн
 • Алумминиумска рамка, многу лесна и со можност за брзо склопување.
 • Лесна за маневрирање, отварање и затварање со една рака.
 • Ергономска рачка, се прилагодува од 85 до 108 см.
 • Детали од кожа на рачката и на безбедносниот граничник.
 • ХЛ настрешница која се склопува, со прозорче, анти УВ заштита од сонце и специјална мрежа во задниот дел за екстра вентилација.
 • Практичен оддел за складирање мали предмети.
 • Реверзибилна позиција
 • Наслон кој се прилагодува и одмаралиште за нозе од 95° – 175°
 • 5-точки на безбедност на безбедносниот каиш .
 • Безбедносната преграда може да се одстрани
 • Држач за шише/ чаша
 • Зимска прекривка која ќе го штити детето од ветер, дожд и студ.
 • Голема пространа корпа
 • Издржливи тркала кои тешко се абат со ротација од 360° , се фиксираат со копче.
 • Амортизери со максимална шок апсорпција.
 • 30% помалку напор за туркање благодарение на напредниот систем имплементиран во секое ткало.  
 • Централно кочење на задните тркала.

 

КОРПА: Погодна за употреба од 0-6 месеци, екстремно пространа. Modern, Sporty design

 • Опремена со систем за брза инсталација и вадење од количката.
 • Нелизгачка рачка
 • Настрешница која се прилагодува за заштита од сонце и специјална мрежа во задниот дел за естра вентилација.
 • Меко поставено во внатрешниот дел со анатомски потпирач за глава и долен дел кој се прилагодува за соодветна поддршка на новороденчето и правилна положба на телото.
 • Лесно и практично затварање за складирање. 

ТРАНСПОРТЕР (Седиште за во автомобил): Во согласност со ECE R44 / 04 за група 0+ (0-13kg).

 • Опремена со систем за брза инсталација и вадење од количката.
 • Странична заштита од удар
 • Анатомско лежиште за главата кој овозможува правилна поддршка на новороденчето
 • Настрешница која се прилагодува и штити од сонце
 • Позас со 3 точки и перничиња на каишите
 • Практичен механизам за прилагодување на каишите
 • База која може да послужи како нишалка додека сте надвор од возило.
 • Се монтира во возилото со каишот од возилото кој треба да е во 3 точки, обратно од правецотна возење. 

ТОРБА: Многу практичен аксесоар за секоја мајка која сака да биде организирана на секоја прошетка со своето бебе.

 • Многу практична и со модерен дизајн
 • Голема и пространа
 • Рачка која може да се прилагодува за полесен трнспорт
 • Содржи подлога за пресоблекување
 • Изработена од квалитетни материјали
There have been no reviews for this product yet.

Related products